ЗАКОНОТВОРЧИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ

19 червня поточного року Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (№8251).

У законопроекті пропонується внести зміни до низки законів України з метою запровадження правових засад діяльності кінокомісій та узгодження ряду питань у зв’язку з прийняттям Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Цього законопроекту чекали фільмкомісії країни, які вже активно утворюються. В тому числі і Буковинська кінокомісія. Але їх утворення відбувається, так би мовити, на порожньому правовому полі, безліч питань їх діяльності просто ніяк не обумовлені законодавчо.

Законом, зокрема, передбачається допустити можливість органам місцевої влади в межах своїх бюджетів встановлювати власні програми підтримки кінематографії в регіоні; дозволити утворювати місцеві фонди фінансової підтримки кінематографії на території відповідної територіальної громади тощо.

ГО «Буковинська кінокомісія», її Рада та голова Ради зокрема, народний депутат України Владислав Севрюков активно долучилися до обговорення та вдосконалення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Цей надважливий законопроект готується до прийнятт у другому читанні, його положення, що стосуються діяльності кінокомісій, потребували максимального наближення до українських реалій. Після численних консультацій з колегами з інших вітчизняних кінокомісій, фахівцями кіновиробництва, продюсерами, юристами, працівниками державних органів та органів місцевого самоврядування народний депутат вніс 12 пропозицій та поправок до Закону, які було враховано.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» дозволить активніше розширити мережу фільм-комісій, привернути увагу місцевих органів влади до залучення інвестицій шляхом кіновиробництва на місцевих локаціях та подальшого розвитку вітчизяниного кіномистецтва.

Після прийняття цього закону парламентом країни, ГО «Буковинська кінокомісія» має на меті ініціювати ухвалення відповідних законодавчих актів, які сприятимуть розвитку кіно, і на місцевому рівні.