ДІЯЛЬНІСТЬ БУКОВИНСЬКОЇ КІНОКОМІСІЇ У 2017 РОЦІ, СТРАТЕГІЯ ТА РОЗВИТОК У 2018

2017 став для громадської організації «Буковинська кінокомісія» (БКК) роком створення та становлення. Навесні було забезпечено всі організаційні засади її діяльності. До складу Ради обрано п’ятеро осіб, в тому числі заступника міського голови Чернівців та першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації. Нам вдалося сформувати команду однодумців та прихильників, зробити поки що невирішальні, проте важливі стратегічні й тактичні кроки для збільшення кінопривабливості Чернівців та області.

  • ПРОМОЦІЯ

Вже в кінці літа почав працювати офіційний сайт та сторінка інституції у фейсбуку.  Це стало стартом нашої діяльності у 2017 році. З їх допомогою ми знайомили іноземних продюсерів та колег зі знімальними локаціями Чернівців й нашого краю. Результатом стало представлення регіону як привабливого кінонапрямку з великим арсеналом кінематографічних сервісів, а також здобуття більш як 50 корисних контактів та проведення переговорів про майбутню співпрацю. Презентації Буковинської кінокомісії та знімальних локацій Чернівців та області було проведено на Одеському кінофестивалі влітку. Керівник кінокомісії нашого краю, зокрема, взяв участь у круглому столі на тему “Кіноіндустрія як ефективний інструмент маркетингу територій та розвитку туризму”. Наша інституція була представлена на щорічному міжнародному форумі KYIV MEDIA WEEK восени. Найголовніший підсумок полягає в тому, що більшість наших контактів на форумі свідчили про обнадійливе та продуктивне майбутнє кінокомісій в Україні. В рамках форуму було укладено низку угод із країнами, для яких Буковинська кінокомісія може стати партнером. Зокрема, Ізраїль.  В рамках форуму інституція взяла участь у програмі “Креативна Європа” та отримала конкретні адреси й шляхи для залучення європейських коштів у здійснення в тому числі і місцевих кінопроектів. Але найголовнішим було спілкування із елітою українського кіновиробництва, колегами з інших регіонів та із-за кордону. Друзі схвально сприйняли появу нашої кінокомісії та поділяють думку про те, що наш край є одним із найбільш перспективних та дружніх для виробництва кінопродукції. До Чернівців та Буковини все активніше проявляють інтерес кіновиробники з багатьох зарубіжних країн.

 

  • СПРИЯННЯ КІНОВИРОБНИЦТВУ

Одним із основних напрямків роботи Кінокомісії є стимулювання процесів кіновиробництва у регіоні. У 2017 році ми почали створювати базу даних можливостей регіону в цьому напрямку. Цікавим виглядає початок нашої співпраці із молодими аматорами-кіновиробниками Чернівців. Зокрема із  Stud Art Films - студентська кіностудія ЧНУ. Кінокомісія надала більше десятка послуг із пошуку локацій для виробництва кінопродукції. Завершенням року стала участь БКК у проведенні щорічних Львівських кінозустрічей. Учасниками події стали представники новостворених кінокомісій Чернівців, Тернополя, Івано-Франківська, Трускавця та ін. У результаті активних обговорень вдалося досягти таких завдань та домовитись про форми майбутньої співпраці:

– організація серії навчальних заходів, тренінгів та майстер-класів для локейшн менеджерів, напрацювання та нагромадження спільної бази кінолокацій Західного регіону;

– створення та накопичення учасників до єдиної акторської бази;

– промоція українського кіно, шляхом кооперації та інформаційної підтримки кіно на локальному рівні, створення переліку усіх кіноподій (кінофестивалів, форумів, платформ та ін.) Західного регіону.

– кооперація кінокомісій Західної України в рамках діяльності у єдиного інтеграційного об’єднання.

 

  • ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОГО КІНО

Першим заходом, який проведений на Буковині за підтримки Буковинської кінокомісії, став Фестиваль європейського кіно, який пройшов з 22 червня по 6 липня в Чернівцях у щойновідкритому центрі «CZERNOWITZ». У 2017 році ми активно займалися супроводом кінопрем’єр. Команда Буковинської кінокомісії стала промоційним партнером низки кінематографічних подій. Нам вдалося підтримати чернівецькі прем’єри таких фільмів, як “IZI” та «Будинок «Слово». Зокрема, творці українського документального фільму «Будинок «Слово» за сприяння Буковинської кінокомісії презентували свою роботу містянам. Одночасно почався прокат фільму в кінотеатрі “Чернівці”. Режисер Тарас Томенко, продюсер Олег Щербина та асоційований продюсер Юрій Павленко розповіли про картину студентам кількох факультетів Чернівецького національного університету. У медіа-центрі Belle Vue відбувся перегляд роботи представниками міської інтелігенції, молоді та живе спілкування з проблем історичної пам’яті нашого народу, значення кіно для національного відродження. Митці розповіли про плани створення ігрового кіно про харківський будинок “Слово”, а городяни не приховували свого інтересу до роботи киян.

  • ПЛАНИ СТРАТЕГІЇ ТА РОЗВИТКУ БКК

Презентація зусиль міста та регіону на міжнародних кіноринках та конференціях буде одним із пріоритетних напрямків роботи Буковинської кінокомісії у 2018 році. Важливим кроком у досягненні поставленої цілі буде входження БКК до Європейської мережі кінокомісій та її участь у спеціалізованих навчально-професійних програмах. Розраховуємо також на активну участь у проектах програми «Креативна Європа». Підтримка кіновиробництва на теренах міста та краю залишатиметься одним із основних напрямків роботи Кінокомісії і в наступному році. Ми очікуємо, що нам вдасться активніше залучитися до процесу виготовлення фільмів, а також заручитися фінансовою підтримкою місцевої влади та меценатів. Маємо на увазі й значно більш активну участь у підготовці та проведенні кінофестивалю пам’яті Івана Миколайчука та перетворення його на справжню кіноподію.

Завданням Кінокомісії у 2018 років є доповнення бази знімальних локацій у місті та області. Наступного року ми плануємо завершити процес скаутингу та відзняти усі основні локації, які є потенційно привабливими для кіновиробництва. Наступним кроком стане продовження скаутингу та збільшення кількості приватних будівель у базі, а також налагодження партнерських зв’язків з менеджерами локацій не лише у місті, а й в області. Іншим важливим кроком нашої діяльності стане покращення дозвільної системи зйомок у Чернівцях та налагодження співпраці з місцевими компаніями та сервісами.

Будемо сприяти місцевій владі у якнайшвидшому завершенні реконструкції кіномистецького центру імені І. Миколайчука (колишній кінтеатр «Дружба») та перетворенню його на кінокультурне середовище, в якому зможуть бути реалізовані нові проекти, що допоможуть пожвавити локальну кіноіндустрію.