Як працює кухня вітчизняної кіноіндустрії, та що отримують Чернівці, приймаючи кіновиробників.
У Чернівцях пройшли зйомки повнометражної стрічки «Віддана», режисерки Христини Сиволап. Сюжет фільму заснований на романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.
Координувала роботу команди протягом усього часу Буковинська кінокомісія. До Чернівців прибули сто людей знімальної групи, які оселились в місцевих готелях. Для сцен із масовкою, що знімали у Чернівецькому драмтеатрі, задіяли триста чернівчан.
За чотири дні зйомок, якщо порахувати оплату роботи акторів харчування та проживання знімальної групи, казна міста поповнилась на близько мільйон гривень. Місту безперечно вигідно приймати в себе кінопродакшн такого рівня, - зазначає Володимир Килинич, виконавчий директор ГО «Буковинська кінокомісія», - Чернівці будуть вказані у титрах до фільму, а представники кіноіндустрії ще раз переконались, наскільки наше місто цікаве для зйомок фільмів. Вважаю, що місцевій владі та бізнесу слід створювати якнайкращі умови для кіновиробників. Наприклад, знижки в готелях, транспорті, бо такий досвід є надзвичайно позитивним для Чернівців.
Щоб дізнатись про враження знімальної групи після роботи у Чернівцях, ми поспілкувались із Надією Зайончковською, продюсеркою фільму «Віддана», представницею одного з найбільших кіновиробників FILM.UA Production.
- Напередодні та під час зйомок ми тісно спілкувались із паном Володимиром Килиничем, директором Буковинської кінокомісії, він допомагав нам в усіх логістичних питаннях, спілкуванні з владою та представниками театру, пошуком локацій. У вас неймовірний театр, дуже рідко можна знайти старовинну локацію, яка б збереглась у своєму первісному вигляді.
- А що б Ви порадили місту, для кращого налагодження співпраці з кіно виробниками?
- Логістика – це перше. Якщо б можна було трохи простіше дістатись - це б дуже полегшило наші завдання. Наскільки я знаю, ми брали додатковий вагон у потягу, щоб довезти людей. Також їхали і фури з технічним обладнанням, хтось летів літаком, треба було привезти іноземних акторів.
- По-друге, є така практика місцевого фінансування. Наприклад, у Польщі можна отримати державну підтримку, але є і регіональні кінокомісії, які теж допомагають у проведенні зйомок. Це можуть бути якісь податкові пільги, це може бути і власне фінансування, чи організація супроводу, наприклад, поліції або медиків. Взагалі, нам у Чернівцях пішли в багатьох речах на зустріч і ми за це дуже вдячні. Але якщо б регіон говорив про локальне технічне чи кадрове забезпечення, ті ж кастинг-директори чи костюмери, гримери, це для нас було б значно простіше. Добре, що ваша кінокомісія має каталог локацій, ми мали змогу не їхати, а отримати дистанційно, і оглянути їх . В вас дуже цікавий регіон, знімається багато історичного кіно. Це тому, що дуже добре збереглась австро-угорська спадщина. Коли ми думали про зйомки у театрі, в нас навіть сумнівів не було, куди їхати. Адже в вас унікальний театр. Чернівці побачать в усьому світі, іноземні актори, які тут брали участь у зйомках, вже постять у соц. Мережах, яке це чудове місто та закликають відвідати його.